Melyik focicsapat nyerte a legtöbb nemzetközi címet?

A focit, mint bármely más sportágat, egy felsőbb testület, a FIFA szabályozza. Ez a test irányít mindenkit hivatalos versenyek mind a nemzeti csapatok, mind az egyes országokban működő sportklubok tekintetében. A nemzetközi címekről szólva minden játékos arról álmodozik, hogy valaha is megnyerje a Bajnokok Ligája, Európa legrangosabb trófeája, de nem csak ez a bajnokság létezik. Dél-Amerikában Conmebol (a dél-amerikai UEFA) szervezi a A Copa Libertadores és a Copa Sudamericana.

Számos történelmi csapat, például az FC Barcelona, ​​a Real Madrid vagy az A.C. Milánó Az elmúlt években licitáltak ezekre a trófeákra, és történelmivé formálódnak. De nem csak európai csapatok vannak, az argentin Boca Juniors besurrant ezekbe a csoportokba. Ebben a OneHowTo cikkben elmagyarázzuk - a hivatalos statisztikák szerint - melyek a legtöbb nemzetközi címet szerző csapatok nyilvántartásukban vannak.

A.C. Milánó - 18 cím

AC. A Milan, a történelmi olasz klub, ezeknek a címeknek a legnagyobb részét az elmúlt 20 évben elnyerte, olyan edzők irányításával, mint Arrigo Sacchi, Fabio Capelli és Carlo Ancelotti. De a játékosok is megérdemlik a nevüket, mint például Halanders Van Basten, Gullit és Rijjkaard, a brazil Kaká, az ukrán Sevcsenko és nyilván az olaszok Maldini, Baresi és Pirlo.

Az elnyert címekben kiemelkedik a 7 Bajnokok Ligája, Amelyek közül 5 darabot 1989-től 2007-ig szereztek be. Érdekes azonban, hogy a Milan még soha nem nyert UEFA-kupát, amelyet manapság Európa Ligának hívnak.

Boca Juniors - 17 cím

A Boca Juniors, a Buenos Aires-i Boca-szomszédságból származó argentin csapat a legtöbb elnyert nemzetközi címet viselő latin-amerikai klub. Az olyan játékosok régi csapata, mint Maradona vagy Riquelme, Argentínában és Dél-Amerikában is intézmény.

Genovából származó olasz bevándorlók alapították, A Boca Juniors 17 címet nyert: 3 Interkontinentális Kupa, 6 Libertadores Kupa, 2 Dél-Amerikai Kupa, 1 Szuperkupa, 4 Kupagyőztes Kupa és 1 Szuperkupa Master Kupa.

Független - 16 cím

Egy másik Buenos Aires-i klub, amely nem a River Plate, a Boca történelmi riválisa, hanem az Independiente, a harmadik ebben a bizonyos besorolásban. Ez a csapat története során 7 Libertadores Kupát ért el, utoljára 2009-ben, amikor a Barcelona volt az, aki legyőzte a korábban Nemzetközi Szuperkupa néven ismert klub-világkupa döntőjében.

Real Madrid - 15 cím

Real Madrid, mi a Bajnokok Ligája győzelmi rekordját tartja (vagy Bajnokok Ligája) 9 címmel hosszú idő telt el anélkül, hogy elnyerte volna a legkívánatosabb trófeát. A 3 nemzetközi szuperkupának, a 2 UEFA-kupának és az egyetlen európai szuperkupának köszönhetően azonban továbbra is a negyedik helyen áll.

F.C. Barcelona - 14 cím

F.C. utolsó évei A Barcelona alapvető fontosságú volt, és főként a 3 Bajnokok Ligája elért 2006-tól 2011-ig. Amíg Guardiola a kispadra nem érkezett, ami a klub történetének legjobb sorozatát jelentette, a Barça csak egy Bajnokok Ligáját nyerte meg, miközben most sok rekord megdöntése felé tartanak.

Ha további hasonló cikkeket szeretne olvasni Melyik focicsapat nyerte a legtöbb nemzetközi címet?, javasoljuk, hogy adja meg a Sport kategóriánkat.